3M hiukkassuodatin TR-6710E Versaflo

55,00 €alv 0%69,03 € sis. alv 25.5%

Hiukkassuodatin TR-6710E Versaflo sopii 3M:n Versaflo 600-sarjan puhaltimeen.

Myydään 1 kpl/5 kpl erässä.

Tuotetunnus (SKU): TR6710E Osasto: Avainsanat tuotteelle , , , ,

Kuvaus

3M hiukkassuodatin TR-6710E Versaflo 600-sarjan puhaltimeen.

3M hiukkassuodatin TR-6710E Versaflo sopii 3M:n Versaflo puhaltimeen. Powered Air Turbo TR-600-sarjan puhaltimen hiukkassuodatin. Suodatin kiinnitetään puhallinyksikköön.

3M suosittelee kotelon, esisuodattimen ja kipinätöissä kipinäsuojan käyttämistä:

3M suosittelee TR-6700FC-suodatinkotelon käyttöä suodattimen vaurioiden välttämiseksi. TR-6700FC-suodatinkotelo pitää myös TR-6600-esisuodattimen ja TR-662-kipinäsuojan paikallaan. Esisuodatin pidentää hiukkassuodattimen käyttöaikaa, joten tuo säästöä myös. P3-luokan hiukkassuodatin tyyppi. Helppo asentaa paikalleen ja vaihdettava ajoissa uuteen turvallisen työn jatkamiseksi.

Myydään 1kpl/5kpl erissä. Toimitusaika keskimäärin 7 päivää.

Versaflo TR-619E puhallinpaketti

Hitsausmaskit

TTL Hengityksensuojaimet

Hengityksensuojaimet TTL

Hengityksensuojaimia tarvitaan, kun ilman epäpuhtauksia ei saada riittävästi vähennettyä hengitysvyöhykkeeltä muilla toimenpiteillä. Yleisimpiä ilman epäpuhtauksia, joita vastaan tarvitaan suojaimia, ovat puu-, metalli- ja mineraalipöly, hitsaushuurut, kemikaalihöyryt, kaasut, valkuaisaineet ja mikrobit. Mikrobeja ovat mm. virukset, bakteerit ja mikroskooppiset sienet, hiivat, kasvit ja eläimet. Hapenpuute on yleinen eloperäistä ainetta sisältävissä säiliöissä ja muissa suljetuissa tiloissa sekä suojakaasuja käyttävässä teollisuudessa.

Suodatinsuojaimia ovat:

  • suodattava puolinaamari
  • suojanaamari yhdistettynä suodattimen tai suodattimien kanssa
  • puhallinlaitteella varustetut suodatinsuojaimet.

Kun tarvitaan hyvin tehokkaita suojaimia tai suojaimia, jotka suojaavat myös aineilta, jotka eivät suodatu suodattimiin, valitaan eristävät hengityksensuojaimet eli hengityslaitteet. Jos ympäröivän ilman happipitoisuus on alle 17 prosenttia, tulee käyttää eristävää hengityksensuojainta. Hengityslaitteet tuottavat hengityskelpoista kaasua kasvo-osan sisään letkulla säiliöstä, joka voi olla myös kannettava.