Reanibex Akku Deffa 100

296,00 alv 0%371,48  sis. alv 25.5%

Reanibex Akku Deffa 100 sopii vaihtoparistoksi/akuksi Reanibex 100 defibrillaattoriin.

Akku/paristo Bexen Cardio Reanibex 100 defibrillaattoriin.

Tuotetunnus (SKU): 109DIS3000 Osasto: Avainsanat tuotteelle , , , ,

Kuvaus

Reanibex Akku Deffa 100 sydäniskuriin

Reanibex Akku Deffa 100 sopii vaihtoparistoksi/akuksi Reanibex 100 defibrillaattoriin.

Akku/paristo Bexen Cardio Reanibex 100 defibrillaattoriin. Täysi sydäniskurin akku kestää valmiustilassa n. 5 vuotta.

Reanibex paristo ei ole ladattava.

CE merkitty lääkinnällinen laite. Valmistaja: Bexen Cardio, Espanja

Defibrillaattori Reanibex 100 puoliautom. Sydäniskuri 

Reanibex defibrillaattorin elektrodit

Ensiaputarvikeet

CAT Combat Kiristysside yhden käden

Defibrillaattori Reanibex 100 puoliautom. Sydäniskuri

Defibrillaattori Reanibex 100 puoliautom. Sydäniskuri ON Bexen Cardio Reanibex 100 sydäniskuri työpaikalle. Helppokäyttöinen AED toimistoon, tehtaalle, urheiluhalliin ja muihin vastaaviin tiloihin. Suomenkielinen ohjeistus reaaliajassa.

Reanibex on puoliautomaattinen defibrillaattori, jossa käyttäjän tulee painaa iskupainiketta laitteen niin kehottaessa. Maallikkodefibrillaattori antaa selkeät ohjeet miten toimia elvytystilanteessa.

Reanibex Deffa sopii sekä aikuisille että lapsille:

Reanibex 100 on varustettu lapsipainikkeella, jolloin samat elektrodit sopivat sekä lapsille että aikuisille.

Sydäniskuri toimii LiMnO2-akulla, joka kestää valmiustilassa n. 5 vuotta. Täydessä akussa on virtaa yli 350:een 200J iskuun. Esikytketyt elektrodit vaihdetaan käytön jälkeen tai päiväysten vanhentuessa n. 2 vuoden välein. Valmiustilan merkkivalo kertoo, että laite on läpäissyt itsetestit ja on käyttövalmis. Säännöllisiä huoltoja elektrodien ja akun vaihdon lisäksi ei tarvita.

Deffan Reanibex Video