TEGERA 7776 Iskusuoja työkäsine

71,90 alv 0%90,23  sis. alv 25.5%

TEGERA 7776 Iskusuoja työkäsine on monipuolinen käsiensuoja erilaisiin ja vaativiin työolosuhteisiin. Iskunsuojaus eli kolhusuoja, viiltosuoja ja vedenpitävä talvivuori.

Kuvaus

TEGERA 7776 Iskusuoja työkäsine

TEGERA 7776 Iskusuoja työkäsine on monipuolinen käsiensuoja erilaisiin ja vaativiin työolosuhteisiin.

Tegeran iskusuojakäsine on kolhusuojakäsine, viiltosuojakäsine, vuorellinen lämmin suojakäsine, vedenpitävä, iskuja vaimentava laadukas nahkakäsine.

Tegera Dynamic Strength 7776 työkäsine

Iskua vaimentava käsine, täysvuori, laadukas pukin pintanahka, kuvioitu kämmen, spandex, viiltosuojaluokka D, CRF®-tekniikka, fleece, Cat. II, rystyssuoja, vahvike etusormessa, huomioväri, vedenpitävä, yleistyöt. Koot 7- 12.

EN 420:2003+A1:2009

EN 388:2016

3X42DP

EN 511:2006 121

Vuorin materiaali: CRF®-tekniikka, Fleece, HPPE

Käsineen 7776 Pituus: 235-285 mm

Tegera-suojakäsineet

TEGERA-suojakäsineet on suunniteltu pisimpiin ja vaativimpiin työpäiviin. Ne sopivat ympäristöihin ja töihin, joissa vaaditaan ylivertaista suojausta sekä erinomaista tuntoherkkyyttä ja käyttömukavuutta. Suojakäsineiltä vaaditaan muutakin kuin iskunsuojaus, viillonkestävyys ja vedenpitävä talvivuori, joten olemme suunnitelleet ne mukaviksi, kevyiksi ja helppokäyttöisiksi, jotta niitä voi pitää kädessä koko päivän.

Tegera 7776- Iskukestävää käyttömukavuutta:

TEGERA on ylpeä iskuilta suojaavien käsineiden valikoimastaan. Käsineissä on täysin integroitu iskunsuojaus, minkä lisäksi ne suojaavat täydellisesti ankaralta ympäristöltä. Olemme varmoja, että ne ovat mukavimmat saatavilla olevat iskuilta suojaavat käsineet.

Tegera iskusuojakäsine- edistyksellistä iskunsuojausta

Iskuilta suojaavissa TEGERA-käsineissä on kauttaaltaan iskuilta suojaavaa Poron ® XRD ® ‑materiaalia, joka estää takertumisen ja mudan kertymisen.

Tegera iskusuojakäsine tuo monipuolisesti suojaa eri vaaroilta

Huolellisesti valitut materiaalit suojaavat käsiä teräviltä esineiltä, ja vedenpitävyyden ja talvivuorin ansiosta käsineet soveltuvat ankariin olosuhteisiin.

Tegera 7776 iskusuoja video

Katso myös kolhusuojakäsineet: A721

ja AP55

Arctic Safety erikoiskäsineet

Muut Talvi- ja vuorelliset käsineet

Muut nahkakäsineet

THL Suojakäsine ohjeistus