Cleanair Latauslaite Chemical 2F
184,00 €alv 0%230,92 € sis. alv 25.5%
Cleanair Latauslaite Chemical 2F -puhallinsuojaimen akkujen latauslaite. Sopii sekä vakioakun että Heavy Duty -tehoakun lataamiseen.
Kuvaus
Cleanair Latauslaite Chemical 2F
Cleanair Latauslaite Chemical 2F -puhallinsuojaimen akkujen latauslaite. Sopii sekä vakioakun että Heavy Duty -tehoakun lataamiseen.
CleanAIR Chemical 2F HD ABEK2P3+ UniMask ReadyPack
CleanAir Chemical 2F ja UniMask Readypack
CA Chemical 2F- Puhallin
Monipuolinen puhallinsuojain johon laaja valikoima kasvo-osa vaihtoehtoja. Laaja varaosa valikoima. Suodattimia vaihtamalla Chemical 2F suojaa laitteen käyttäjää hiukkasilta ja kaasuilta sekä niiden yhdistelmiltä. Vastaava puhallin löytyy myös EX-versiona Atex-tiloihin. EX-malli.
Muut Hengityksen suojaimet ja puhallinmerkit
Hengityksensuojaimet TTL
Selvitys riskeistä ja suojaustasosta:
Vaativampiin kohteisiin tarvitaan mahdollisesti turvaamaan hengitys järeämmillä suojaimilla. Kertakäyttöisistä seuraava askel on kiinteät puolinaamarit, koko maskit erillisellä suodattimella ja tehokkaat erilaiset puhallinratkaisut sekä PI-verkosta ilma suoraan hengityslaitteelle. Työmaan riskit arvioidaan ja pyritään selvittämään aineet, jotka aiheuttavat haittaa hengitykseen.
Naamarin tiivistyminen kasvoille tärkeää:
Puoli- ja kokonaamarien kasvo-osan tulee olla tiivis ja sopiva käyttäjän kasvoilla. Jos naamari ei tiivisty kasvoille, se ei suojaa. Työntekijöiden saatavilla tulee olla malliltaan erilaisia suojaimia, jotta kaikki löytävät sopivan mallin. Hengityksensuojaimen yhteensopivuus muiden suojainten, silmälasien ja tarvittavien päähineiden kanssa tulee tarkistaa työntekijäkohtaisesti. Huono yhteensopivuus voi vähentää suojaimen tehokkuuden merkityksettömäksi.





