Kompressori Pelaa 50L 8bar öljytön

365,00 alv 0%458,08  sis. alv 25.5%

Kompressori Pelaa 50L 8bar öljytön PI-käyttöön sopiva ja myös hengitysilman tuottamiseen erillisen paineilmasuodatin yksikön kautta!

Huom! tuotteen toimitukset Loppu !

Varasto loppu

Kuvaus

Kompressori Pelaa 50L 8bar öljytön 542714, 2,5hv, Huom! tuotteen toimitukset Loppu !

Kompressori Pelaa 50L 8bar öljytön PI-käyttöön sopiva ja myös hengitysilman tuottamiseen erillisen paineilmasuodatin yksikön kautta!

Öljytön paineilmakompressori, joka sopii kaikenlaisiin koti- ja korjaamotehtäviin. Kompressorin kaksisylinterinen pumppu ei vaadi öljyä, mikä takaa puhtaamman ilman, puhtaammat työkalut ja alhaisemmat ylläpitokustannukset. Etuna on myös se, ettei öljyä pääse työkaluihin letkun kautta, joten kompressori soveltuu hyvin esimerkiksi ruiskumaalaukseen.+

Täysautomaattinen Kompressori Pelaa:

Kompressorin 230V 1-vaihemoottori on täysautomaattinen, mikä tarkoittaa, että se käynnistyy automaattisesti kun ilmanpaine on alle tietyn määrän ja käy, kunnes säiliö on täytetty maksimipaineeseen. Varustettu painekytkimellä, varoventtiilillä, alennusventtiilillä ja kahdella painemittarilla säiliön paineen ja vapautuneen paineen jatkuvaan seurantaan. Mukana 2 yleisliitintä.

Teho (hv): 2,5
Vapaa ilmantuotto (l/min): 322 l/min
Ilmanottoaukkojen lukumäärä (kpl): 2
Sylinterin läpäisymäärä (l/min): 322
Äänitaso LpA (dB(A)): 96
Sulake (A): 10 A

Tekniset tiedot kompurasta:

  • Enimmäispaine: 8 bar
  • Säiliön tilavuus: 50 l
  • Pituus: 770 mm
  • Leveys: 380 mm
  • Korkeus: 750 mm
  • Paino: 33 kg
  • Liitäntäjännite: 230 V
  • Vaiheiden lukumäärä: 1
  • Sylinterien lukumäärä: 2
  • Pyörimisnopeus: 2850 1/min

Paineilmaletku 15m +liittimet

Paineilmaletku 10m +liittimet

Paineilmakäyttöinen Hengityssuojain Asbesti Valmispaketti

CA PI-käyttöinen Hengityssuojain Asbesti Valmispaketti

Sundström SR 200 kokonaamari+ PI-laite vyöllä

Työsuojelu.fi – Valtioneuvoston asetus asbestityön turvallisuudesta

TTL Hengityksen suojaus

Paineilmasuojaimet- Arctic Safety